روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابولقاسم فردوسی گرامی باد
25 اردیبهشت 1397
با نگاهی به تقویمتان نامش به چشمتان می خورد و عبارت روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در قاب چشمانتان حک می شود. شاعری که توجه جهانیان را به خود جلب کرده و زبانشان را به تحسین اثر جاودانه اش، شاهنامه، واداشته است.
http://shazand.tpph.ir/Lists/Akhbar/Attachments/47/1404792.jpg

تقویم ورق می خورد و روزها و ماه ها و سال ها مثل باد می گذرند. خیلی چیزها در این میان رنگ کهنه‌گی می گیرند و شاید در میان غبار فراموشی گم شوند اما از کنار برخی از همین کهنه‌گی ها نمی شود به راحتی گذشت و نادیده شان گرفت.

وقت آن است که برای لحظاتی نگاهی به تقویممان بیاندازیم و یکی از مهم ترین رویداد های سال را به یاد آوریم. شاید برخی از ما حتی تقویم رومیزیمان را ورق نزده ایم و بی تفاوت از کنار روزها گذشته باشیم اما امروز را باید تا ابد به خاطر بسپاریم و سال ها با غرور و افتخار از آن سخن بگوییم. امروز بیست و پنجم اردیبهشت ماه، روز بزرگداشت مردی است که عمر گرانبهایش را صرف فرهنگ و ادب این سرزمین کهن کرد و برای جاویدان نگاه داشتن زبان پارسی تک تک لحظات زندگی اش را گذاشت.

با نگاهی به تقویمتان نامش به چشمتان می خورد و عبارت " روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی" در قاب چشمانتان حک می شود. شاعری که توجه جهانیان را به خود جلب کرده و زبانشان را به تحسین اثر جاودانه اش، شاهنامه، واداشته است.

روز پاسداشت زبان فارسی و بزرگداشت حکیم ابولقاسم فردوسی گرامی باد


​​​


روابط عمومی تولید نیروی بر​ق شازند 

مشاهده گزارش تصویری خبر